Cronista de Gata de Gorgos

17-06-2023 JOSEP FRANCESC SIGNES COSTA, REELEGIT ALCALDE DE GATA. Ha prosperat l'acord de govern Compromís-PSOE. Costa governarà dos anys i sis mesos i la resta Toni Signes

en COSTUMS
JOSEP FRANCESC SIGNES COSTA, REELEGIT ALCALDE DE GATA

El nou alcalde de Gata de Gorgos és Josep Francesc Signes i Costa' de Compromís' càrrec que continua i que ha estat reelegit hui dissabte dia 17 de juny en el plenari de constitució de l’Ajuntament.

La candidatura de compromís ha prosperat amb el suport dels quatre regidors de Compromís i els tres de PSOE. Ahir mateix s’arribava a un acord de govern i que contempla el canvi d’alcaldia' que serà històric i inèdit a Gata. Costa (Compromís) governarà dos anys i sis mesos i Toni Signes (PSOE)' l’últim any i mig de legislatura.

En la sessió han pres possessió els 13 regidors que conformaran la corporació municipal: Antonio José Signes Costa' Leticia Monfort Peiró' Joan Vicent Vallés Roselló del PSOE; Josep Francesc Signes i Costa' Mari Angeles Soler Fornés' Neus Mulet Mulet i Yolanda Leyda Fornés de Compromís per Gata; Maite Signes Caselles' Luís Blasco Blasco' Juan Pedrós Taléns' Vanesa Castillo Torres' Maite Mestre Tur i David Gallego Martínez' del PP.

El nou alcalde i els tres portaveus (Costa' Fornés' Maite Signes i Toni Signes) han recordat als regidors que han passat per l’Ajuntament de Gata' especialment' aquells que han estat en l’última legislatura i ara ja no formen part de la corporació per la seua tasca i dedicació al poble (Toni Arabí -Compromís-' Pepe Juan Mulet -PSOE- i Guillermo Cholbi -PP). També ha volgut donar veu a tots els regidors que vulgueren. Com a nous regidors' han pres possessió: David Gallego (PP)' Leticia Monfort (PSOE) i Yolanda leyda (Compromís).

Finalment' ha fet referència als projectes iniciats que el nou equip de govern confia portar endavant i finalitzar' sobre tot el Centre de Dia' a més de l’ampliació de l’IES' la reforma de l’escola i la construcció d’un poble amable per lluitar contra el canvi climàtic.

Toni Signes' PSOE' ha parlat del pacte de govern (al que popularment se li coneix com el Pacte del Raval i que es reedita després de quatre anys' 2019-2023) i ha dit que és hora de mirar endavant i fer front a les polítiques que puguen afectar el nostre poble.

Maite Signes' PP' ha argumentat que continuaran quatre anys més en l’oposició però sentint el suport de la gent de Gata com a la llista més recolzada en les últimes eleccions.

FONTS: Text i fotos' premsa Ajuntament de Gata i Cronista.

Qui soc?

portada
Estimant el nostre poble i a la nostra gent

TOTAL de Visites:


Visites

El temps


tiempo.es

Ús de Cookies: Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar els nostres serveis i mostrar publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant el anàlisi dels hàbits de navegació. Si continua navegant, considerem que n'accepta l'ús. Podeu obtenir més informació, o bé conèixer com canviar la configuració, a les nostres Política de cookies.