Cronista de Gata de Gorgos

30-10-2022 RUTA GUIADA A L'ERMITA AMB EL COL·LECTIU TAPIS I VOLUNTARIS DE GATA, UN MATÍ ALTRUISTA MOLT GRATIFICANT

en RUTES
RUTA GUIADA A L'ERMITA AMB EL COL·LECTIU TAPIS I VOLUNTARIS DE GATA, UN MATÍ ALTRUISTA MOLT GRATIFICANT

Aquest divendres vaig fer la ruta a l’ermita amb unes persones especials i sempre benvolgudes' el col·lectiu del TAPIS. Ells' els voluntaris i acompanyants van gaudir i van conéixer un poc més de la història del poble i sobre tot de l’ermita del nostre patró' el Santíssim Crist del Calvari. Per unes hores ells es van sentir curiosos i turistes del seu estimat poble de Gata i el que us escriu de contar-ho. Altruïsme cent per cent i molt gratificant. El grup va conéixer de primera mà totes les explicacions' anecdotari al voltant de l’ermita' del Crist' de l’arbre blanc.

La proposta pot repetir-se i està oberta cap a altres indrets del nostre terme' no sols per al Tapis sinó també a qualsevol grup' quadrilla' col·lectiu gater o de la comarca que vulga conéixer el nostre terme' el nostre poble' la nostra gent.

FONTS: Fotos Rosa Ivars i Miguel David.

Qui soc?

portada
Estimant el nostre poble i a la nostra gent

TOTAL de Visites:


Visites

El temps


tiempo.es

Ús de Cookies: Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar els nostres serveis i mostrar publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant el anàlisi dels hàbits de navegació. Si continua navegant, considerem que n'accepta l'ús. Podeu obtenir més informació, o bé conèixer com canviar la configuració, a les nostres Política de cookies.